Retaining wall , نرم افزار تحلیل و طراحی دیوار حائل بتن مسلح , گروه ثانیه
Assign > Project title

در اینجا می­ توان برچسب پروژه را ایجاد، مشاهده و یا اصلاح نمود. اطلاعات این برچسب عبارتند از: عنوان پروژه، موقعیت، کارفرما، مشاور، نام طراح و تاریخ طراحی. گفتنی است که این بر چسب در فایل پروژه ذخیره شده و نیز به هنگام چاپ در خروجی ها درج می­ گردد.

Assign > Equivalent friction angle for cohesive soil

نرم افزار محاسبات را فقط برای دیوارهای با خاکریز دانه­ ای انجام می­ دهد. در صورتی که خاکریز چسبنده باشد می­ توان به منظور جلوگیری از غیر اقتصادی شدن طرح و به کمک این گزینه، یک زاویه اصطکاک داخلی برای خاکی دانه­ ای که طبق توصیه مراجع باید برای دیوار با خاکریز چسبنده و ارتفاع مشخص در نظر گرفت، محاسبه نمود. در پنجره مربوط به این گزینه علاوه بر زاویه اصطکاک داخلی معادل، عمق ترک کششی نیز محاسبه می­ گردد.
توجه داشته باشید که مقادیر ورودی و خروجی این قسمت ارتباطی به پروژه نخواهد داشت و نرم افزار از آن­ها استفاده نمی­ کند.

Assign > Specification of material

در این قسمت مشخصات خاک پی و خاکریز و نیز بتن و فولاد مصرفی دریافت می­ شود.

Assign > Geometry of wall

به کمک پنجره مربوط به این گزینه می ­توان هندسه دیوار حائل را مشخص نمود. این گزینه زمانی فعال می­ شود که مشخصات فنی مصالح وارد شده باشد.

Assign > Lock input data

بعد از انجام تحلیل، تمامی اطلاعات ورودی پروژه فقط خواندنی می­ شوند. برای تغییر در اطلاعات باید ابتدا بر روی این گزینه کلیک کرد تا قفل اطلاعات ورودی باز شود و سپس اطلاعات را به ترتیب تأیید کرده یا آن ها را اصلاح نمود.

درج یادداشت جدید

تصویر امنیتی
تغییر تصویر
عدد فارسی مندرج در تصویر را در کادر روبرو وارد کنید:
عدد فارسی مندرج در تصویر را در کادر بالا وارد کنید.