نصب نرم افزارهای گروه ثانیه بسیار ساده است و پیش نیاز خاصی ندارد. اما اگر شما به هنگام نصب پیغامی شبیه شکل زیر مشاهده کرده اید، اقدام ساده ای لازم است.

پیش نیاز نصب نرم افزارهای گروه ثانیه
پیش نیاز نصب نرم افزارهای گروه ثانیه
مشکلی نیست!

پیغام بالا به شما اعلام می کند که برخلاف انتظار، بخشی از ویندوز به نام Net Framework. (دات نِت فِرِیم وُرک) روی رایانه شما فعال نیست. معمولاً هسته اصلی این مجموعه روی ویندوز فعال است. نباید تصور کنید ویندوز شما ایرادی دارد.در واقع مشکلی نیست. درست مثل زمانی که یک فونت نصب نیست.

به Net Framework. نیاز است.

چه کنیم؟

Net Framework. نسخه های مختلفی دارد. در پیغام نرم افزار گروه ثانیه شماره نسخه مورد نیاز سیستم به شما اعلام می شود. (در عکس زیر 3.5) یعنی ما به نسخه 3.5 برای ویندوز (مثلاً) 10 نیاز داریم.

پیش نیاز نصب نرم افزارهای گروه ثانیه

راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. اما بی دردسرترین آن ها این است که با جستجو در اینترنت، بسته نصبی مورد نیاز را از سایت های ایرانی دانلود و بر روی رایانه خود نصب کنید. عبارت جستجو چیزی شبیه این عبارت خواهد بود:

دانلود  Net Framework 3.5 برای ویندوز 10


 دانلود  Net Framework 4 برای ویندوز 7

 لازم است دقت کنید تا نسخه Net Framework. و ویندوز هر دو را درست تشخیص دهید. برای نمونه دو عبارت بالا را می توانید مثل زیر جستجو کنید:
دانلود  Net Framework 3.5 برای ویندوز 10 :  اینجا کلیک کنید 
دانلود  Net Framework 4 برای ویندوز 7 :  اینجا کلیک کنید 

نصب نرم افزار

پس از  نصب Net Framework. (که بسیار ساده است و نکته خاصی ندارد) احتمالاً Restart لازم خواهد بود. این کا ر را انجام دهید. اکنون سیستم برای نصب نرم افزار گروه ثانیه آماده است. موفق باشید.

اظهارنظر کنید:

برای اظهارنظر نیازی به ثبت نام نیست.
لطفاً پرسش ها، پیشنهادات، انتقادات و نظرات سازنده خود را در مورد مطالب این صفحه مطرح فرمایید.